2023 - FIASKO NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

przez Halina Morhofer-Wojcik

Mimo upomnień i zdemaskowania tupeciarskich kłamstw w przestrzeni publicznej, polskie władze nie zareagowały radykalnie, czy to w dyplomacji, czy poprzez instytuty historyczne. Zlekceważono wywalczone w Powstaniu Warszawskim 1944 prawa kombatanckie przysługujące uczestnikom Powstania na podstawie Konwencji Genewskiej i podpisanego w dniu 2 października 1944 przez obie strony „Układu o zakończeniu działań wojennych”, zawierającego 24 warunki wyjścia z konspiracji.

Nadal na stałej wystawie w Miejscu Pamięci byłego KZ Bergen-Belsen, w Dziale Jeńców Wojennych eksponuje się nieistniejący nigdy obóz jeńców wojennych dla KOBIET - OFICERÓW z Powstania Warszawskiego 44, kombatantek zgodnie z Konwencją Genewską obok dokumentów sowieckich jeńców wojennych z tzw. Russen Lager XIC i włoskich internowanych nie chronionych konwencjami, i to jeszcze tylko z lazaretu. Epizod dotyczy dwóch miesięcy: listopad - grudzień 1944 roku i przejściowych baraków podlegających Stalagowi XIB Fallingbostel lub Oflagowi XIB/Z Fallingbostel. Na tej wystawie pokazano 90 zdjęć polskich kobiet - oficerów z tabliczkami z Nr. rejestracyjnym ST XIB Oficerskim + 9 Ordynansek.

W miejscu śmierci i grozy umieszczone są polskie Akaczki, które nie mają nic wspólnego z tym obozem - doczekały końca wojny w późniejszym Oflagu IXC/Z Molsdorf.

Konsulat RP nie odpowiada na listy. W Warszawie dużo gada się o niepodległości, ale nie szanuje się ludzi, którzy o nią walczyli i tak na prawdę gra się tylko na uczuciach patriotycznych Polaków, a polska racja stanu kompletnie się nie liczy.

Okruchy całości poniżej: cdn.

Po lewej: ppor. JadwigaŚledzińska, po prawej: ppor. Elżbieta Gross-Ostrowska "Ela", szefowa m.in. Łączności Kanałowej, napisała ważne książki dokumentalne. Zdjecie ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego, sygn. MPW-IP/4451

Porucznik Stefania Aluchna - szyfrantka Montera - ukryła ważne archiwum

Major Maria Szymkiewicz-Drzymulska, Wojskowa Służba Kobiet

Wróć

Wydarzenia

> Lipiec 2024 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31